ÇELİK RAF NEDİR?Toggle Anasayfa » Teknik Bilgiler » Depo Raf Sistemleri » Çelik Raf

Çelik raf; dkp özelliğinde paket veya rulo saçların değişik ebatlarda kesilerek üzerinde delik delme ve büküm işlemlerin yapılmasının ardından oluşan bir raf ’tır. Çelik rafın kurulabilmesi için gene çelik raf gibi işlemlerden geçirilerek oluşturulan çelik raf profili ,cıvata somun ve plastik taban gerekmektedir.
 

Bu ürünlerin birleşmesiyle oluşan sisteme çelik raf sistemi denmektedir.
 

Çelik raf saç kalınlıkları raf tablasının büyüklüğüne ve taşıma kapasitesine göre 0,70 mm den 2 mm e kadar farklı kalınlıklarda üretilebilmektedir. Standart  raf derinlik ölçüleri  26 cm,31 cm,43 cm,59 cm,75 cm ve 93 cm dir. Çelik rafın sağdan sola olan ölçüleri ise 60 cm,75 cm ve 93 cm dir.bu ölçülerin arasında  en fazla tüketilen ürün 31x93 ile 43x93 raf tablalarıdır.
 

Çelik rafın kurulabilmesi için gereken en büyük yardımcısı çelik raf profilidir. Çelik raf profilinin üzerinde birçok delik bulunmaktadır. Bunun sebebi profilin yüksekliği baz alınarak istenilen yükseklikte raf takılabilme özelliği katmasıdır.Çelik raf profilinin uzunluğu bir metreden başlayıp beş metreye kadar istenilen ölçüde üretilebilir.Beş metrenin de üzerinde üretim yapılabilmekte fakat kullanımı sağlıklı olmayacağından tavsiye edilmemektedir.Çelik raf profillerinden en  fazla 2 metre- 2,5 metre ve 3 metre kullanılmaktadır.Her çelik raf profilinin zeminle temas eden en alt kısmına plastik taban takılması gerekmektedir.Sebebi ise çelik raf ünitesini kurulurken veya kurulduktan sonra sağa sola çekerek götürmeye çalıştığımızda bulunduğu zemini çizmemek ve zeminden gelebilecek su veya çeşitli sıvılardan koruyabilmektir.
 

Çelik raf ve çelik raf profili boya işlemine girmeden önce yağ alma ve pasivasyon işlemlerinden geçmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılması üretilmiş olan çelik raf ve profilinin ömrünü ve dayanıklılığını arttırmaktadır.bu işlemlere girmeden boyanan ürünlerin kısa zamanda boyaları dökülür,paslanır ve çürüyerek kullanılamaz hale gelir. Standart çelik raf ve çelik raf profili  boya rengi ral 7046 gri renktir.
 

Çelik raf ünitesi kuruluyken büyük ve cüsseli gözükmesine karşın tamamen demonte olabilme özelliğinede sahiptir.Kurulacağı yere demonte olarak sevk edilir ve yerinde montajı yapılır.Çelik raf ünitesi’nin kurulumu biraz zaman alır M13 cıvata somun kullanılır ve 13 lük cıvata başlı anahtar kullanılarak kurulmaktadır.
 

 Çelik raf ünitesi kurulduğu yerden daha sonra sökülüp başka bir yere tekrardan kurulabilme özelliğinede sahiptir.Bu sebepten ötürü çelik raf ünitesini alan bir iş yeri taşınması durumunda kullanmış olduğu çelik raf ünitesini söküp yeni yerinde tekrardan kullanabilir.

Çelik raf fiyatları ve ölçüleri için sağ altta bulunan canlı destek bölümümüzden veya 0262 722 94 37 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

ÇELİK RAF UYGULAMA FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...


ShutDown