Büyük Veya Küçük İşletmeler İçin Çelik Raf Sistemleri Çözümleri

Pratik, Ekonomik ve Uzun Ömürlü Raflar

Çelik raf sistemleri; endüstriyel firmalar, okullar, hastaneler, depolar, marketler, askeri ya da polis birimleri, tren istasyonları gibi pek çok çeşitli sektörde ve depolama işlemine ihtiyaç duyulan hemen her yerde kullanılabilir. Çelik raf ölçüleri ve biçim çeşitliliği çok geniş olmakla beraber kaynak malzemenin esnekliği ve dayanıklılığı da işletmenizin özel gereksinimlerine uygun bir çözüm bulunmasına, bu çözüme en uygun raf sistemin tasarlanmasına ve üretilmesine olanak tanır.

Büyük ölçekli endüstriyel firmalar için tasarlanan çelik depo raf sistemleri çoğu zaman hacimce daha büyük ve daha ağır stok ürünlerini depolamak için kullanılmaktadır. Bu alanda 1 tona kadar kolaylıkla dayanabilecek çelik raf üniteleri mevcuttur. Bu üniteler yüksek ağırlık ve boyuttaki öğelerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar. Bu tür çelik raf üniteleri, cıvatalarla yerinde monte edilebilir veya kaynakla ekstra dayanıklılık ve sağlamlık kazandırılıp önceden imal edilmiş şekilde müşterilere ulaştırılabilir.

Temelde, standart çelik raflar (çoğu ev ve iş yeri depolama gereksinimi için yeterli olacak), raf başına 100 – 400 kiloluk bir ağırlık kapasitesine sahip olmaktadır. Bu tür çelik rafların yükseklikleri müşterilerin gereksinimlerine bağlı olarak alternatif boyutlarda üretilebilmektedir. Klipslerle sabitlenen raflar güvenliği maksimum seviyeye çıkarmaktadır. Klips kullanımı, raf yüksekliklerinin ayarlanmasını çok daha kolaylaştırır.

Raf sistemleri ihtiyaçlarınız için belirlenecek ünite tipine karar verirken gereksinimlerinizi değerlendirecek ve bu ihtiyaçlara göre geliştirilmiş raf çözümleri önerecek bir üreticiden danışmanlık ve tavsiye hizmeti edinmek son derece önemlidir. Çelik ya da metal raf sistemleri kolaylıkla monte edilebilip depolanacak ürün çeşidine göre uyarlanma özelliğine de sahipken, ilave üniteler de gerekli görülen durumlarda orijinal ana raf ünitesine kolayca eklenebilir. Bu işlem, uzun vadede maliyeti azaltır çünkü eklentiler yeniden bir ana ünitenin satın alınmasını gerektirmeyecektir. 

Rafturk, uzman ekibinin sağladığı keşif hizmeti ile ihtiyacınız olan raf sistemlerinin çeşidini ve büyüklüğünü objektif yöntemlerle belirler ve uygun maliyet hesabı ile sizlere sunar. Adım adım hizmet politikamız keşif, danışmanlık, risk değerlendirmesi, üretim, kurulum ve gelecekteki raf bakımı ve garantileri de kapsayan eksiksiz bir hizmet yelpazesi içerir.

Tüm depolama sistemleri çözümlerimiz için kategori sayfamızı ziyaret edebilir ve raf sistemleri fiyatları ile ilgili bilgi almak için çözüm ekibimize ulaşabilirsiniz.