Depo Raf Sistemleri Seçimi

Depolama ve Depo Raf Sistemleri Seçimlerinizde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Depo ihtiyaçlarınız için doğru raf sistemini belirleme zamanı geldiğinde, size sunulan çok sayıdaki depolama seçeneği arasından işletmenize en uygununu tespit etmek başta oldukça zahmetli görünebilir.

Yanlış bir depolama sistemi seçmek ise, işletmenizin değişen depolama talepleriyle başa çıkamadığını keşfettiğinizde, depo verimliliğini etkileyebilir ve sizleri yeni bir raf sistemi çözümü arayışına yönlendirebilir.

Oldukça hassas ve uzmanlık gerektiren depolama sistemlerinin doğru tercihi noktasında Rafturk 40 yıla yaklaşan tecrübesi ile sizlere en kaliteli hizmeti sunuyor.

 

Bütçenizi İyi Düşünün

Bir depolama sistemi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan ilki elbette ki bütçenizdir. İlk harcamalarınız üç ana alana yayılmıştır:

  • Depolama Sisteminin Kendi Maliyeti
  • Tasarım
  • Montaj

İlk aşamada kendi imkanlarınız dahilinde satın alınması mantıklı gibi görünse de düşük fiyatlı raf sistemleri almaya karşın dikkatli olun. Belirli bir miktar tasarruf etmenizi düşündürse de kaliteden asla ödün vermeyin. İhtiyaçlarınız için ideal bir palet raf sistemi belirlerken rekabetçi fiyatlara yakın sistemleri tercih edin. Daha ayrıntılı ve gelişmiş bir depolama sistemine ihtiyaç duyuyorsanız fiyatlar da elbette buna göre değişecektir. Ancak  harcadığınız ekstra maliyet ile sahip olacağınız gelişmiş bir depolama sisteminin size üstün verimlilik sağlayacağını ve depolama alanınızı daha verimli kullanmanıza yarayarak kendi maliyetini hızlıca karşılayacağını unutmayın.

 

Depolama İhtiyaçlarınızı Anlayın

Raf sisteminizi seçerken bazı sistemlerin belirli ürünlerin depolanması için diğerlerine göre daha uygun ve verimli  olduğunu anlamak önemlidir. Örneğin içine girilebilir raf sistemleri (drive-in racking systems) aynı tip çok sayıda paletli ürünün yüksek yoğunlukta depolanması için verimli alan kullanımıyla büyük avantaj sağlamaktadır. Bunun yanında çok sayıda farklı ürünün küçük ila orta miktarlarda depolanması için diğer palet raf sistemleri tercih edilmelidir.

Yoğunluk ve seçicilik gibi depolama sistemlerinin en çok ihtiyaç duyduğu özellikleri belirlemenizin ardından, bu özellikleri karşılayan bir sistem seçme konusunda yine Rafturk tecrübesinden faydalanabilirsiniz.

 

İleride Doğacak Yeni İhtiyaçlarınız ile Başa Çıkabilen Depolama Sistemleri

Belirli bir zamanın ardından artan talepleriniz ile başa çıkmak için depo sisteminizin yenilenmesi, depolama sistemlerinizin genişletilmesi gerekebilir. Bazı sistemler diğerlerinden daha kolay genişletilebilir. Bu sebeple işletmeniz tutarlı bir büyüme gerçekleştirdiyse hangi depolama sisteminin ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğini bilmek de önemli bir husustur. Öte yandan, iş talepleriniz büyük ölçüde istikrarlı kalıyorsa maksimum işletme verimliliği sağlayan bir depo raf sistemi tercih edilebilir.

 

Depolama Alanınızı Dikey Yönde Genişleterek Depo Alanınızı En Verimli Hale Getirin

Depolama alanınızı optimize etmek mevcut her metreküpten en iyi şekilde yararlanmak anlamına gelir. Bunu başarmanın en iyi yolu depolama sisteminizi dikey olarak genişletmektir. İşletmenizin tavan yüksekliğine göre projelendirilecek yüksek dikey depolamaya izin veren bir dizi gelişmiş palet raf sistemi mevcuttur. Bu tür sistemler depolama kapasitenizi önemli ölçüde geliştirmenizi sağlayacaktır.

 

Değişen İhtiyaçlarınıza ve Çevreye Uyumluluk

Depolama taleplerinizin bir miktar değiştiğini tespit ettiğinizde palet rafınızın bu değişikliklere kolayca uyum sağlayabilmesi önemlidir. Mevcut raf sisteminizin önemli kısımlarında yapılan  değişiklikler küçük ya da büyük çaplı da olsa bazı depolama rafları diğerlerinden daha kolay ayarlanabilir. Uyarlanabilirlikleriyle bilinen palet raf sistemleri arasında katlı raf sistemleri (mezanin raf sistemi), sırt sırta raf sistemleri, kayar raf sistemleri ve konsol kollu raf sistemleri yer almaktadır.

 

Raf Montajı – Raf Kurulumu

Pek çok depolama sistemi, bu amaca yönelik geliştirilmiş montaj araçlarının kullanılmasını zorunlu kılar. Raf sistemlerinin kurulumunu güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için yüksek düzeyde teknik beceri gerekmektedir. Raf montajı işlemi yoğun iş gücüne ve zamana ihtiyaç duyar. Depolama sistemi kurulumu için her zaman profesyonel, ulusal ve uluslararası yeterlilik sertifikalarına sahip bir firma tercih edilmelidir. Bu noktada da Rafturk depo raf sistemleri montajında uzman kadrosu ile en profesyonel çözümleri sunar.

 

Güç ve Dayanıklılık

Palet rafları, güçlendirilmelerine yardımcı olacak güvenlik bariyerleri ve diğer donanımlara sahip olsalar dahi depo sistemlerinin kazara hasar görmesi kaçınılmazdır; bu nedenle güçlü,  dayanıklı  ve uzun ömürlü bir depo raf sisteminizin olması şarttır. Tüm depolama sistemleri uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış olmalarına rağmen ağır yük raf sistemlerinizin kullanım ömürleri hakkında doğru bilgileri edindiğinizden emin olun.

 

Ulaşılabilirlik

Palet raf sistemi seçiminizi etkileyecek en önemli faktörlerden biri de ilgili sistemin erişilebilirliğidir. Yani depo personelinin sevkiyat ve stok rotasyonu amacıyla depolama sistemine hızlı ve verimli bir şekilde erişebilmesi gerekmektedir. Palet raf sistemleri farklı çeşitleri ile  farklı seviyelerde erişilebilirlik sunar; bu nedenle ulaşılabilirlik gereksinimlerinize uygun bir raf sistemi seçmek önemlidir.

rafturk standı

17. MÜSİAD EXPO Başladı!

Rafturk, kalitesini tanıtmaya ve dünyanın dört bir yanından misafirlerini ağırlamaya devam ediyor…

21 Kasım’da İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde  başlayan 17. MÜSİAD Expo, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından iş adamlarını ağırlamayı sürdürürken, bizler de yeniden siz değerli misafirlerimiz ile bir araya gelmenin ve geniş ürün yelpazemizi  daha büyük kitlelere tanıtmanın heyecanını yaşıyoruz.

Sizler de 24 Kasım’a kadar sürecek fuarda depo raf sistemleri ve depolama ürünleri ile market raf sistemleri, market ekipmanları, mağaza raf ve reyonları‘na kadar tüm endüstriyel depo sistemleri ve depolama ürünleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Rafturk, CNR Expo Salon: 6, F-02’de!

 

Rafturk 17. MÜSİAD EXPO | İş Adamları Zirvesi’nde!

Depo raf sistemleri, market-mağaza raf & ekipmanları ve endüstriyel metal eşyalar alanında faaliyet gösteren firmamızın standına davetlisiniz!

Ticaret dünyasını 21–24 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde buluşturacak 17. MÜSİAD Expo’da sizlerle yeniden buluşmanın heyecanını yaşayan firmamızın standını Salon: 6, F-02’de ziyaret edebilirsiniz…

Rafturk 3. Üretim Tesisini Açıyor

Ekim ayında faaliyete başlayacak Rafturk Çankırı Fabrikası’nda hazırlıklar son aşamaya geldi

Toplam 26 bin 500 metrekare kapalı üretim alanına sahip olan Rafturk, 2015 yılı sonunda temeli atılan yeni fabrikasını bu ayı açıyor.

Çankırı Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi’nde 67.000 metrekare üzerine kurulan ve 25.000 metrekarelik kapalı alana sahip bu yatırım ile Rafturk, toplam kapalı üretim alanını 51.500 metrekareye çıkartıyor.

Yeni tesiste otomasyona büyük önem veren Rafturk, bunun için önemli bir bütçe ayırdı. İlk fabrikasını 1990 yılında İstanbul’da 6 bin 500 metrekare kapalı alana kuran firma, 2011 yılında ikinci fabrikasını Kocaeli’de 20 bin metrekare kapalı alana kurarak üretimini 3 katına çıkarttı. Yeni fabrikası ile istihdam sayısını 400’ün üzerine çıkartacak olan Rafturk, artan üretim kapasitesi ile beraber Türkiye’yi başarıyla temsil ettiği dış pazarlardaki etkinliğini ve payını daha da arttırmayı hedefliyor.

Rafturk Bu Yıl da EuroShop Fuarı’nda

Rafturk, Almanya Düsseldorf’da devam eden EuroShop Fuarı’nda yeniliklerini sergiliyor

Market ve mağaza ekipmanları sektörünün önde gelen firmalarından Rafturk, EuroShop Fuarı’nda 13’üncü salonda B94 nolu bölümde yer alıyor.

Almanya Düsseldorf’da başlayan dünyanın bir numaralı perakende fuarı EuroShop, 200 bin metrekare brüt sergi alanı üzerinde 56 ülkeden yaklaşık 2 bin 500 katılımcı firma ve yaklaşık 100 ülkeden 109 binin üzerinde ziyaretçi hedefiyle 9 Mart akşamına kadar devam edecek.

Rafturk Müsiad Expo’da

Rafturk, bu sene 16’ıncısı gerçekleştirilen Müsiad Expo’ya katılıyor

Müsiad Expo, 12 Kasım tarihine kadar İstanbul Yeşilköy’deki CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Fuara Ekonomi Bakanlığı desteğiyle 65 farklı ülkeden alım heyetleri ve uluslararası ziyaretçi getiriliyor. Rafturk standı 6’ncı salonda, H06 nolu bölümde ziyaretçilerini ağırlıyor.

Rafturk 3. Tesise Çankırı’da Hazırlanıyor

RAFTURK markasıyla metal ve ahşap raf sistemleri imalatı yapan Eren Çelik Metal Sanayi, 2017 yılı sonunda Çankırı’da 22 bin metrekare alanda kurulumuna devam edilen fabrikasında üretime başlayacak

Birinci Üretim tesisi olan Bayrampaşa’da 6 bin 500 metrekare kapalı alana ulaşan fabrikanın yanı sıra İkinci üretim tesisi olan metal imalatını Kocaeli Dilovası’ndaki 20 bin metrekare kapalı alana sahip kompleksinde gerçekleştiren Eren Çelik Metal Sanayi, 2017 yılının son aylarında Çankırı Çerkeş OSB’de bulunan yeni tesisini faaliyete geçirerek sektöre güçlü bir adım daha atacak. İstanbul ve Gebze’de toplam 250 kişiyi istihdam eden firma, Çankırı’da faaliyete başlamasıyla birlikte istihdam sayısını 350’ye çıkaracak. Öte yandan yatırımlarıyla öncelikle Türkiye genelinde üretim ağını genişletmeyi hedefleyen Eren Çelik Metal Sanayi, Gürcistan ve Ortadoğu pazarında da güç kazanmayı planlıyor. Firma bu kapsamda yurt dışındaki ilk satış ofisini 2 yıl önce Cidde’de açmıştı.

Rafturk CeMAT 2016’ya Katıldı

Rafturk, 31 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında Almanya Hannover’de gerçekleştirilenCeMAT Lojistik ve Depolama Fuarı’na katıldı

31 Mayıs – 03 Haziran 2016 tarihlerinde Almanya Hannover’de gerçekleştirilen CeMAT Lojistik ve Depolama Fuarı’na İşletme teçhizatı, Hizmet, Finanse, Donanım, Lojistik, Lojistik-Hizmetlerı, Yönetım, Prodüksiyon lojistiği, Yazılım, Yazılım geliştirilmesi, Nakliye lojistiği, Paketleme tekniği alanındaki firmalar katıldı.

Özellikle depolama ekipmanları alanında dünyanın en önemli fuarı olarak gösterilen CeMAT’ta Rafturk 13’üncü salonda D16 numaralı standta ziyaretçilerini ağırladı. Rafturk standına dünyanın çeşitli ülkelerinden fuara katılan sektör temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

Rafturk 2016 Kastexpo İş Zirvesi’ndeydi

Kastamonu Sanayici ve İş adamları Derneği KASİAD, İstanbul Fuar Merkezi’nde Kastamonu Sanayici ve İş Dünyası Zirvesi’ni tamamladı

Katılımın yoğun olduğu zirvede Eren Çelik Ahşap ve Metal San. (Rafturk) yer aldı. 4 gün süren etkililikte ekonomik güç birlikteliğinin yanı sıra Kastamonu sosyal, kültürel ve bölgesel gücü ön plandaydı.

Konuyla ilgili açıklama yapan KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, KASTEXPO ile Kastamonuluların ticari ilişkilerinin geliştirilmesinin hedeflendiğini söyledi. Kastamonulu sanayicilerin benimseyeceği, Kastamonu ticaretine marka değeri kazandıracak dev buluşma platformunu, yerli ve yabancı çok sayıda katılımcının ziyaret ettiğini ifade eden Başkan Ayhan Aslan, “KASTEXPO’yu Türkiye’nin değişik illerinde ve Kastamonu’da var olan iş dünyamızın potansiyelinin ortaya çıkarılması, güce doğru bir yol haritası niteliğinde önemli bir adım olarak görüyoruz. Ticaretle ilgili ürün ya da hizmetlerin, teknolojik gelişmelerin, bilgi ve yeniliklerin tanıtımı, pazar bulunabilmesi ve satın alınabilmesinin yanı sıra teknik işbirliği, geleceğe yönelik ticari ilişki kurulması ve geliştirilmesi için 10-13 Mart 2016 tarihi bir milat oldu.” dedi.

2016 WIN EURASIA Fuarında Yerimizi Aldık

Rafturk, dün start alan ve 20 Mart akşamına kadar Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde devam edecek olan WIN Eurasia’ya katılıyor

17-20 Mart 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi‘nde düzenlenen WIN EURASIA Automation; Otomasyon, Hydraulic&Pneumatic, Electrotech ve Materials Handling fuarlarını aynı çatı altında bir araya getiriyor. Sektörün lider üreticilerine ev sahipliği yapacak etkinlikte, ziyaretçiler otomasyon, elektrik, elektronik, hidrolik-pnömatik, iç lojistik ve malzeme elleçleme sektörlerinin tamamına ulaşma fırsatı yakalayacak. 22 yıldır aralıksız düzenlenen Fuar, sektörün heyecanla beklediği en önemli fuar. Otomasyon alanında her türlü yeniliğin görülebildiği tek adres. Fuar; bu sene de endüstriyel otomasyon uygulamalarında kullanılan tüm teknolojik gelişmeler ve yeni hizmetler ile 4 gün boyunca görebileceğiniz ve inceleyebileceğiniz dinamik bir platform olmaya devam ediyor. Sektörün heyecanla beklediği bu fuarda Eren Çelik Ahşap ve Metal Möble San. (Rafturk)  bu sene de en yeni ürün ve çözümleri ile ziyaretçilerini yeni yerinde ağırlayacak.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi

Hall: 12

Stand: F150